Apphic LimitedGenel Uluslararası HiiiBrand Awards Tasarım Yarışması’nda üçüncü olduk

Uluslararası HiiiBrand Awards Tasarım Yarışması’nda üçüncü olduk

Samsun’da 18-30 Temmuz’da gerçekleştirilecek 23.Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları için hazırlıklar sürüyor.

Olimpiyatlarda kullanılması amacıyla Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Seylan tarafından tasarlanan logoda sülün,el,zeytin dalı,lale motifleri ile olimpiyat ateşi ve renkleri yer alıyor.

Bakan Kılıç; Logo birçok anlamı içinde barındırıyor.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç yaptığı açıklamada,Uluslararası  HiiiBrand Award Tasarım Yarışması’nda ödül alan 23.Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları resmi Logosunun ICSD(Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi) tarafından da beğenildiğini söyledi.

Logonun,birçok anlamı barındırdığına işaret eden Kılıç,’Logo, olimpiyat ruhuna ve işitme engellliler dünyasına hitap edecek şekilde tasarlandı. Samsun’umuzda düzenlenecek 23.Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın logosunda kentimizin simgelerinden sülün, işitme engelliler iletişim diline atıfta bulunması için el, barış ve dostluk vurgusu için zeytin dalı, Türkiye’yi simgelemesi için de lale motifi yer alıyor. Logoda olimpiyat ruhu da ifade ediliyor.’ değerlendirmesinde bulundu.

Ön kayıt başvurularına göre oyunlar tarihindeki en geniş katılımlı organizasyonun Samsun’da olacağına dikkati çeken Kılıç, şunları kaydetti:

’18-30 Temmuz tarihlerinde binlerce yabancı sporcu misafirimizi Türkiye’mizde ağırlamanın heyecanını yaşayacağız. Tarihimizin en geniş katılımlı uluslararası spor organizasyonu olacak olimpiyatlar için hazırlıklarımızı hummalı şekilde sürdürüyoruz. Türkiye’nin organizasyon düzenleme konusundaki bilgisi ve tecrübesini, Samsun’umuzdan dünyaya en güzel şekilde göstereceğiz.’